Návrh elektroniky

K návrhu elektronických zařízení používáme špičkové návrhové prostředí Altium Designer. Desky plošných spojů mohou být na Vaše přání jak jednovrstvé tak vícevrstvé. Při návrhu si vygenerujeme všechny potřebné podklady pro výrobu samotných desek plošných spojů, sítotiskových šablon i data pro osazování.

Podklady pro výrobu

Formáty podkladů pro výrobu přijímáme v závislosti na typu zakázky - zda zákazník požaduje jen osazení DPS s použitím vlastního materiálu, kompletní zajištění výroby,...

Osazování

Pro osazování SMD komponetů (Surface Mounted Device – součástky pro povrchovou montáž) používáme přesný a spolehlivý osazovací automat s optickým středěním osazovaných komponent. Klasické vývodové součástky osazujeme ručně. Ruční osazení požíváme také v případě SMD součástek u prototypů a v případě netypických pouzder, v zájmu co nejvyšší efektivity a spolehlivosti.

Náš osazovací automat je vybaven dispenserem pájecí pasty, to umožňuje nanést pájecí pastu a poté hned osadit DPS, což je výhodné zejména pro výrobu velmi malých sérií, případně i prototypů. U větších sérií nanášíme pájecí pastu metodou sítotisku přes nerezovou šablonu. Standardně používáme bezolovnaté pájky, na přání zákazníka ale můžeme použít i olovnatou pájku.

Pájení

K zatavení osazených SMD součástek používáme dávkovou přetavovací (reflow) pec řízenou mikroprocesorem. Vývodové součástky, případně i SMD součástky pájíme pomocí špičkové japonské pájecí stanice Hakko. Tato stanice umožňuje přesnou regulaci nastavené teploty, potřebné při použití bezolovnatých pájek. Je vybavena také horkovzdušnou ručkou a odsávačkou cínu pro opravy nebo výměnu součástek.

Optická kontrola

Ke kontrole osazených DPS můžeme využít produkční testovací systém InspectoScan. Ten pracuje na principu Pattern Matching, kdy kontroluje neshody na osazených deskách s uloženou předlohou – tj. správně osazenou deskou. Systém tak dokáže odhalit chybějící součástky, špatnou polaritu nebo může porovnat potisk součástky a odhalit tak nesprávnou hodnotu součástky (zejména jinou hodnotu SMD rezistorů apod.).
Vzhledem k nutné přípravě testu je použití testeru efektivní až v případě většího počtu desek v sérii.

Oživení

Osazené desky plošných spojů můžeme podle požadavků oživit. K našemu vybavení patří jak samozřejmý laboratorní zdroj, stolní multimetr a osciloskop, tak např. generátor funkcí nebo RLC můstek.